PL / EN / DE

Schody wspornikowe

Prezentowane w naszej ofercie schody wspornikowe (półkowe) to nowoczesna, minimalistyczna konstrukcja, w której stopnie przymocowane zostają bezpośrednio w ścianie. Schody wspornikowe charakteryzują się brakiem widocznych połączeń między stopniami. Wystają one ze ściany, podobnie jak półki, stąd też często można spotkać się z określeniem półkowe. To doskonałe rozwiązanie dla wnętrz, w których pragnie się uzyskać minimalistycznie wyglądające wykończenie z użyciem lekkich tworzyw. Dopełnieniem konstrukcji jest odpowiednio dobrana balustrada, która uwydatni charakter całości.

Najczęściej stosowaną balustradą do schodów wspornikowych jest balustrada szklana mocowana do boków stopni za pomocą rotooli ze stali nierdzewnej. Grubość stopni w tej konstrukcji to zazwyczaj 10cm. Ściana, do której montowane są schody wspornikowe, powinna być wykonana z cegły lub bloczków o szerokości minimalnej 24cm, przy czym wysięg nie powinien być większy niż 120 cm.

Jako pierwszą montuje się stalową konstrukcję, która może być używana podczas innych prac wykończeniowych w domu. Zapewni to odpowiednią stabilność. W końcowym etapie montowane jest drewniane wykończenie oraz balustrady będące stylowym dopełnieniem tej minimalistycznej całości. Konstrukcja w efekcie końcowym nadaje wnętrzu lekkości z nieco surowym, ale na pewno nowoczesnym zacięciem, pod którego ogromnym wrażeniem pozostaje się na bardzo długo.Schodo-System Siedziba firmy Schodo System
27-415 Wymysłów, ul. Słoneczna 54
Tel. 785 199 695
e-mail: info@schodosystem.pl