PL / EN / DE

Schody dywanowe

Nietypowym elementem wyposażenia przestrzeni domowej, dostępnym jedynie na indywidualnie zamówienie klientów, łączącym poszczególne piętra w budynkach mieszkalnych są schody dywanowe, które charakteryzują się samonośną konstrukcją oraz brakiem belek policzkowych, wzmacniających strukturę w standardowych produktach podtrzymujących konstrukcję. W tym przypadku zastosowanie zwiększonej grubości stopni oraz podstopnic, a także odpowiednich balustrad, gwarantuje bezpieczeństwo oraz stylowy, a jednocześnie minimalistyczny wygląd.

Rodzaje schodów dywanowych

Mimo że produkty te pozbawione są dodatkowych zdobień i efektownych dodatków, sprzedawane są w kilku wersjach konstrukcyjnych. Wyróżniamy chociażby modele:

  • zabiegowe – są kręte na całej powierzchni, ale jednocześnie są pozbawione spocznika. Szerokość stopni jest w nich zróżnicowana, a najszersze są umiejscowione na łukach,
  • wachlarzowe – na całej długości stopnie posiadają jeden wymiar, a ich konstrukcja tworzy harmonijny łuk,
  • jednobiegowe – jest to najprostszy rodzaj schodów, który charakteryzuje się jednolitym biegiem, bez spoczników,
  • dwubiegowe – w tym przypadku został zastosowany jeden spocznik.

Sposób montażu schodów dywanowych

Poprzez brak zastosowania wang, schody dywanowe muszą zostać dodatkowo wzmocnione, aby można je było bezpiecznie użytkować. Oprócz standardowych mocowań do posadzki czy stropu, powinno się je także dodatkowo kilkakrotnie przyczepić do ścian budynku. Dokładna ich liczba może być różna i jest uzależniona od takich czynników jak:

  • liczba i grubość stopni,
  • wytrzymałość posadzki czy stropu,
  • grubość ściany,
  • rodzaj balustrady.

Możliwości aranżacji

Ze względu na swoją konstrukcję, schody dywanowe wpasowują się przede wszystkim we wnętrza tworzone w nowoczesnym stylu. Prostota pozwala na większy zakres doboru dodatków balustrad. W naszym sklepie dostępne są chociażby balustrady wykonane ze szkła, wycinane laserowo z blachy stalowe, a także zawierające elementy stworzone ze stali nierdzewnej. Identyczny rozmiar i wygląd stopni oraz podstopni zapewnia jednolity wygląd.

Oferta producenta

Znajdujące się w naszej ofercie schody dywanowe charakteryzują się minimalizmem kształtów oraz nowoczesnym designem. W konstrukcji tej nie stosuje się policzków (a zatem wang oraz bocznych desek), występują tu jedynie stopnice i podstopnice. Najczęściej stosowaną przez nas grubością stopni w tym typie konstrukcji jest 8cm. Prawidłowo zaprojektowane schody dywanowe wymagają więcej przestrzeni niż na przykład konstrukcje ażurowe. Wiąże się to z koniecznością zastosowania większej głębokości stopni w celu uzyskania jak najwygodniejszych schodów dywanowych. Wszystkie szczegóły związane z projektem omawiane są z klientem w celu uzyskania jak najciekawszego efektu końcowego.

Uwzględniając preferencje inwestora, styl wnętrza, w którym znajdować będą się schody dywanowe, kolorystykę i uwarunkowania techniczne wspólnie ustalamy rodzaj balustrady, która będzie znakomitym elementem estetycznym i praktycznym – gwarantującym bezpieczeństwo użytkowania i oraz stabilność samej konstrukcji. Najczęściej stosowanymi przez nas balustradami montowanymi przy tego typu konstrukcjach są balustrady szklane, wycinane laserowo ze stali, będące eleganckim połączeniem drewna ze stalą szlachetną. Stają się dopełnieniem tworzonych przez nas projektów i dopasowane zostają do indywidualnych preferencji klienta. Stawiamy na stylowe, nowoczesne i zarazem solidne wykończenie konstrukcji, z użyciem wytrzymałych tworzyw.

Poszczególne rodzaje balustrad i sposoby ich mocowania pasują do różnych typów konstrukcyjnych. W niektórych przypadkach lepiej zastosować szkło wpuszczane w stopnie, w innych zaś warto zdecydować się na przykręcenie tafli szkła do boku schodów za pomocą specjalnych rotooli. Innowacyjnym i ciekawie komponującym się połączeniem okazuje się natomiast zastosowanie laserowo wycinanej balustrady, idealnie dopasowanej do schodów dywanowych. Jednak bez względu na wybór balustrady nasi Klienci mogą liczyć na nowoczesne i zarazem eleganckie wykończenie całej konstrukcji, które niewątpliwie stanie się atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza.

Szkło wpuszczane w stopnie

Ze szkłem wpuszczanym w stopnie

Szkło przykręcane na rotoole

Ze szkłem przykręcanym w rotoole

Schody dywanowe z balustradą wycinaną laserowo

Z balustradą wycinaną laserowo
 

Schody dywanowe z balustradą z elementami stali nierdzewnej

Z balustradą z elementami stali nierdzewnej


 

 

 

Schodo-System Siedziba firmy Schodo System
27-415 Wymysłów, ul. Słoneczna 54
Tel. 785 199 695
e-mail: info@schodosystem.pl