PL / EN / DE

Schody dywanowe

Znajdujące się w naszej ofercie schody dywanowe charakteryzują się minimalizmem kształtów oraz nowoczesnym designem. W konstrukcji tej nie stosuje się policzków (a zatem wang oraz bocznych desek), występują tu jedynie stopnice i podstopnice. Najczęściej stosowaną przez nas grubością stopni w tym typie konstrukcji jest 8cm. Prawidłowo zaprojektowane schody dywanowe wymagają więcej przestrzeni niż na przykład konstrukcje ażurowe. Wiąże się to z koniecznością zastosowania większej głębokości stopni w celu uzyskania jak najwygodniejszych schodów dywanowych. Wszystkie szczegóły związane z projektem omawiane są z klientem w celu uzyskania jak najciekawszego efektu końcowego.

Uwzględniając preferencje inwestora, styl wnętrza, w którym znajdować będą się schody dywanowe, kolorystykę i uwarunkowania techniczne wspólnie ustalamy rodzaj balustrady, która będzie znakomitym elementem estetycznym i praktycznym – gwarantującym bezpieczeństwo użytkowania i oraz stabilność samej konstrukcji. Najczęściej stosowanymi przez nas balustradami montowanymi przy tego typu konstrukcjach są balustrady szklane, wycinane laserowo ze stali, będące eleganckim połączeniem drewna ze stalą szlachetną. Stają się dopełnieniem tworzonych przez nas projektów i dopasowane zostają do indywidualnych preferencji klienta. Stawiamy na stylowe, nowoczesne i zarazem solidne wykończenie konstrukcji, z użyciem wytrzymałych tworzyw.

Poszczególne rodzaje balustrad i sposoby ich mocowania pasują do różnych typów konstrukcyjnych. W niektórych przypadkach lepiej zastosować szkło wpuszczane w stopnie, w innych zaś warto zdecydować się na przykręcenie tafli szkła do boku schodów za pomocą specjalnych rotooli. Innowacyjnym i ciekawie komponującym się połączeniem okazuje się natomiast zastosowanie laserowo wycinanej balustrady, idealnie dopasowanej do schodów dywanowych. Jednak bez względu na wybór balustrady nasi Klienci mogą liczyć na nowoczesne i zarazem eleganckie wykończenie całej konstrukcji, które niewątpliwie stanie się atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza.

Szkło wpuszczane w stopnie

Szkło przykręcane na rotoole

Schody dywanowe z balustradą wycinaną laserowo


 

Schody dywanowe z balustradą z elementami stali nierdzewnej
 

 

 

Schodo-System Siedziba firmy Schodo System
27-415 Wymysłów, ul. Słoneczna 54
Tel. 785 199 695
e-mail: info@schodosystem.pl